top of page

Spotkanie w Polsce-Podsumowanie projektu

W dniu od 5 marca do 11 marca 2023 r. razem z 5 krajami partnerskimi podsumowaliśmy projekt Erasmus+ The future Belongs to the Olds na terenie Polski. W trakcie trwania akcji spotkań roboczy uczestniczyło łącznie ..uczniów, gdzie uczniowie z Polski mieli okazję do przyjęcia zagranicznych gości w swoich domach, pokazując rzeczy związane z kulturą naszego kraju. 

 

W pierwszym dniu projektu, postawiliśmy na integrację wszystkich osób uczestniczących w naszej wymianie. Dwie uczennice Patrycja Kacprzak i Kinga Sosnowska przygotowały zajęcia, gdzie mogliśmy poznać się ze wszystkimi osobami z projektu. Najważniejszym punktem tej części spotkania, było drzewo, gdzie uczestnicy mogli przyczepiać swoje pragnienia, jakie wrażenia chcieli wynieść z tego projektu. Następną pozycją z programu zajęć była nauka poloneza i belgijki prowadzona przez Wiktora Józefowicza i Martynę Waszczuk. Nasi goście mogli także, “połamać sobie język” na języku polskim. Grupa p. prof. Elżbiety Żaboklickiej przygotowała szereg zabaw związanych z naszym językiem. Po zajęciach szkolnych razem z nauczycielami poszliśmy do centrum Żyrardowa na grę terenową po naszym mieście. Uczniowie Polscy razem ze swoimi gości mogli poznać Żyrardów ze strony historycznej, chodząc po najważniejszych zabytkach osady fabrycznej, przy tym rozwiązując zadania. Grę terenową przygotowały Julia Białasik i Gabriela Tytulki.

 

W drugim dniu projektu, grupa międzynarodowa wyjechała na wycieczkę do Łodzi, żeby zobaczyć dawną fabryczne miasto. Łódź podobała się bardziej niż Warszawa.

 

W trzecim dniu, pokazano program Connected, profil stworzony przez uczennice naszego liceum na portalu Instagram. Druga grupa z pomocą kombinezonu staruszka, mogła doświadczyć ograniczeń wieku starszego. Organizatorem była fundacja CRO Centrum Rozwoju Obywatelskiego z Poznania. W tym samym dniu, byliśmy goszczeni w klubie seniora “Siwy dym”, a wieczorem odbyło się oficjalne otwarcie wystawy fotograficznej pt. “Życie na twarzy”

 

W czwartym dniu, w ramach Światowego Dnia Statystyki, grupa międzynarodowa pojechała na warsztaty do Głównego Urzędu Statystycznego. Po spacerze na starówce warszawskiej, wjechaliśmy na 30 PKiN. Dzień zakończyliśmy zakupami w Złotych Tarasach. 

 

Ostatnim dniu naszego programu oficjalnie posumowaliśmy projekt Erasmus+, gdzie uczniowie dostali certyfikaty uczestnictwa. W tym dniu grupa międzynarodowa mogła po raz ostatni spędzić wspólnie czas zwiedzając muzeum lniarstwa i zakończyć dzień na imprezie pożegnalnej w Resursie.

DSC_0253.JPG
DSC_0269.JPG
DSC_0263.JPG
DSC_0348.JPG
DSC_0312.JPG
DSC_0322.JPG
DSC_0355.JPG
DSC_0354.JPG
DSC_0428.JPG
DSC_0420.JPG
Zrzut ekranu 2023-10-30 o 23.07.26.png

Program spotkania roboczego

bottom of page